David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Člověk s sebou nemá vláčet žádné vzpomínky. Jsou těžkým zavazadlem, není-li člověk natolik starý, aby byly tím jediným, co mu zbylo.

— Erich Maria Remarque

Zaklínač I. – Poslední přání

Autor: Andrzej Sapkowski Hodnocení:7 / 10 24. listopadu 2009, 16:30 | Recenze | Dave

Zaklínač I. – Poslední přání.

Na Zaklínače jsem se moc těšil. Každý mi vyprávěl, jak úžasná to je knížka a že je to jedna z nejlepších fantasy, která byla kdy napsaná. I začetl jsem se… A popravdě řečeno jsem byl celkem zklamaný. Čekal jsem velkolepou ságu s propracovaným dějem a místo toho jsem četl několik povídek, které na sebe (kromě vyskytujících se osob) v podstatě ničím nenavazovaly a byly napsané podle jedné a té samé šablony: zaklínač přijede do nějakého kraje sužovaného jakousi nestvůrou či monstrem, po několikerých překážkách a protivenstvích nestvůru přemůže či odkleje a putuje zase dál. Hodně prvků by se spíš než do fantasy knížky hodilo do pohádky. Na druhou stranu byl Zaklínač velmi čtivý a Sapkowski umí mistrně skládat a vést dialog, takže z něj mám nakonec smíšené pocity. Vůbec by to nebyla špatná knížka, kdyby byly jednotlivé povídky těsněji spojeny a trochu víc spolu souvisely. Takhle ale musím dát pouze lehce nadprůměrné hodnocení.


1 komentář »

  1. No nenavazovalo to na sebe protoze si cetl soubor povidek. 🙂
    Saga začína Krvý elfu. viz:
    http://www.legie.info/svet/3-zaklinacuv-svet

    Komentář by Roman — 10. 2. 2011 @ 21:12

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com