David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Zaklínač I. – Poslední přání

Autor: Andrzej Sapkowski Hodnocení:7 / 10 24. listopadu 2009, 16:30 | Recenze | Dave

Zaklínač I. – Poslední přání.

Na Zaklínače jsem se moc těšil. Každý mi vyprávěl, jak úžasná to je knížka a že je to jedna z nejlepších fantasy, která byla kdy napsaná. I začetl jsem se… A popravdě řečeno jsem byl celkem zklamaný. Čekal jsem velkolepou ságu s propracovaným dějem a místo toho jsem četl několik povídek, které na sebe (kromě vyskytujících se osob) v podstatě ničím nenavazovaly a byly napsané podle jedné a té samé šablony: zaklínač přijede do nějakého kraje sužovaného jakousi nestvůrou či monstrem, po několikerých překážkách a protivenstvích nestvůru přemůže či odkleje a putuje zase dál. Hodně prvků by se spíš než do fantasy knížky hodilo do pohádky. Na druhou stranu byl Zaklínač velmi čtivý a Sapkowski umí mistrně skládat a vést dialog, takže z něj mám nakonec smíšené pocity. Vůbec by to nebyla špatná knížka, kdyby byly jednotlivé povídky těsněji spojeny a trochu víc spolu souvisely. Takhle ale musím dát pouze lehce nadprůměrné hodnocení.


1 komentář »

  1. No nenavazovalo to na sebe protoze si cetl soubor povidek. 🙂
    Saga začína Krvý elfu. viz:
    http://www.legie.info/svet/3-zaklinacuv-svet

    Komentář by Roman — 10. 2. 2011 @ 21:12

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com