David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Zaklínač I. – Poslední přání

Autor: Andrzej Sapkowski Hodnocení:7 / 10 24. listopadu 2009, 16:30 | Recenze | Dave

Zaklínač I. – Poslední přání.

Na Zaklínače jsem se moc těšil. Každý mi vyprávěl, jak úžasná to je knížka a že je to jedna z nejlepších fantasy, která byla kdy napsaná. I začetl jsem se… A popravdě řečeno jsem byl celkem zklamaný. Čekal jsem velkolepou ságu s propracovaným dějem a místo toho jsem četl několik povídek, které na sebe (kromě vyskytujících se osob) v podstatě ničím nenavazovaly a byly napsané podle jedné a té samé šablony: zaklínač přijede do nějakého kraje sužovaného jakousi nestvůrou či monstrem, po několikerých překážkách a protivenstvích nestvůru přemůže či odkleje a putuje zase dál. Hodně prvků by se spíš než do fantasy knížky hodilo do pohádky. Na druhou stranu byl Zaklínač velmi čtivý a Sapkowski umí mistrně skládat a vést dialog, takže z něj mám nakonec smíšené pocity. Vůbec by to nebyla špatná knížka, kdyby byly jednotlivé povídky těsněji spojeny a trochu víc spolu souvisely. Takhle ale musím dát pouze lehce nadprůměrné hodnocení.


1 komentář »

  1. No nenavazovalo to na sebe protoze si cetl soubor povidek. 🙂
    Saga začína Krvý elfu. viz:
    http://www.legie.info/svet/3-zaklinacuv-svet

    Komentář od Roman — 10. 2. 2011 @ 21:12

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com