David Cimbůrek



Přihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Něco jsem žádal. Asi to byl smysl života. Vydal jsem se s Bernardem údolím utrpení na cestu k hoře poznání.
Často jsem byl plný tetelivé úzkosti, strachu a beznaděje. Občas jsem se bál, jestli vůbec můžu jít dál.
Až když přestanete věřit, osud vám někdy nadělí něco z toho, o čem sníte.
Hodně štěstí na té cestě. Per aspera ad astra.

— Josef Formánek

Výstup na Eiger

Autor: Ota Pavel Hodnocení:8 / 10 25. ledna 2012, 9:58 | Recenze | Dave

Výstup na Eiger.

Pěkná knížka krátkých povídek a fejetonů ze sportovního prostředí. Většina příběhů je ze života sportovců, kteří byli ve své době slavní, něco dokázali. Ota Pavel o nich ale píše jako o normálních lidech, které dobře osobně znal. Měli své starosti, bolesti a osobní životy, které byly často narozdíl od slavnostního lesku vítězství pěkně tvrdé a krušně. Jako třeba příběh velikého cyklisty, kterému mocipánští soudruzi dali dvouletý distanc za to, že k smrti unavený a vyčerpaný vzdal etapu Závodu míru. Či příběh velkého kanoisty, medailisty z olympijských her, který onemocněl obrnou. Vyprávění o Zátopkovi a o nekonečné dřině, která stála v pozadí jeho úspěchů. A spousta dalších.

Nejvíce se mi líbily povídky o Zátopkovi a o výstupu na Eiger. Čím více byly příběhy faktografické a životopisné, tím se mi líbily více. V některých vyprávěních se ale Pavel pouštěl do přibarvování pravdy a přílišného „přehrávání“, jako v závěrečné Pohádce o Raškovi, která už se mi moc nelíbila. Přesto je ale Výstup na Eiger velmi zajímavý.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář



Copyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com