David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Napil se a pohlédl na mne obrovskýma modrýma očima, které seděly v jeho obličeji jako kus nebe. „Nikdy toho nechtěj moc vědět! Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným – ale nešťastným. Pojď, napij se se mnou na naivnost, hloupost a na to, co k tomu patří – na lásku, na víru v budoucnost, na sny o štěstí – na nádhernou hloupost, na ztracený ráj.“

— Erich Maria Remarque

Vysoká hra patriotů

Autor: Tom Clancy Hodnocení:6 / 10 18. července 2007, 12:40 | Recenze | Dave

Vysoká hra patriotů.

Po Honu na ponorku je pro mě tato další Clancyho kniha docela zklamání. Je přeplněná vlasteneckými velkohubými prohlášeními, patetickými projevy a americkou „dokonalostí“. Po rychlém, překvapivém začátku se již děj odehrává v klasickém schématu „my hodní, vládní“ a „ti zlí, teroristé“ a spěje k tuctovému, očekávanému závěrečnému velkému konfliktu, kde ti správní hoši přes veškerá protivenství a nepřízeň osudu slavně vyhrají.

Důvod, proč jsem knize přeci jen nedal až tak špatné hodnocení, je Clancyho skvělá detailní znalost prostředí tajných služeb, námořnictva a teroristických organizací. Veškeré reálie jsou popsány velmi zajímavě a plasticky a alespoň částečně zlepšují celkový dojem z příběhu.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com