David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

For as long as I can remember, I’ve been searching for some reason why we’re here – what are we doing here, who are we? If this is a chance to find out even just a little part of that answer, I think it’s worth a human life, don’t you?

— Ellie Arroway

Válka s démony: Hrozba

Autor: Raymond E. Feist Hodnocení:8 / 10 24. září 2010, 13:02 | Recenze | Dave

Feist mě v posledních několika románech udivuje. Po svém poměrně hluchém období, kdy napsal z prostředí Midkemie několik hodně nepovedených knížek s plytkýmy zápletkami, se opět dostává do své bývalé formy. Dokázal ve svém midkemianském zdánlivě již na nápady vyčerpaném světě najít další silné nosné téma a rozehrál další výborné dílo. Na scéně se objevuje nová rasa, rasa vznešených elfů, kteří se po dlouhých letech, které uplynuly od války bohů, vrací zpět do své domoviny. Nevracejí se ale jen tak z vlastní vůle, spíše prchají před hordami těch nejnebezpečnějších démonů, již jsou jim patách.

Další velký příběh je rozehraný, zápletka je patřičně zamotaná, ale velmi dobře promyšlená a nová elfí rasa je velmi pěkně propracovaná. To, že je knížka velmi čtivá snad ani nemusím zdůrazňovat, protože s tímto aspektem Feist nikdy problémy neměl. Je vidět, že Feist ještě zdaleka nesenilní a pořád ještě umí skvěle psát. Už se nemůžu dočkat druhého dílu série…


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com