David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Ty rozumíš mně a já tobě, a v tom je ta naše bída.

— Erich Maria Remarque

Tulákem ve větru Himálaje

Autor: Josef Rakoncaj, Miloň Jasanský Hodnocení:10 / 10 18. ledna 2010, 18:32 | Recenze | Dave

Tulákem ve větru Himálaje.

Při čtení této knížky jsem permanentně zadržoval dech a zapomínal na svět okolo sebe. Takové množství úžasných dobrodružství, krajních mezních situací, těžko představitelných výkonů, to musí oslovit snad každého, kdo bude Tuláka číst. Jsou zde shrnuta Rakoncajova himálajská dobrodružství, neuvěřitelně sugestivně, podrobně je popsaný stav jeho psychiky, jeho myšlenky (například během pádu v lavině), jeho uvažování během výstupu na vrchol, ale i během sestupu, i během pobytu v základním táboře.

Knížka není jednotvárná, je plná nových myšlenek a nápadů, výborný nápad je vložení několika poměrně rozsáhlých rozhovorů, magnetofonových záznamů pořízených ve výšce nad 8000 metrů, nebo třeba kapitola, která je psaná jako poděkování svým botám. K tomu všemu ještě hromada krásných fotografií. Tulák je prostě výjimečná knížka napsaná výjimečným člověkem a pro každého, kdo se alespoň trochu zajímá o lezení, by měla být povinná.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com