David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Tulák po hvězdách

Autor: Jack London Hodnocení:10 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Tulák po hvězdách.

Jack London se nechal inspirovat osudem nespravedlivě odsouzeného vězně a napsal úžasnou knížku popisující kruté a brutální praktiky v amerických věznicích a vítězství lidkého ducha nad zločinným jednáním vězeňských dozorců.

Knížka je ódou oslavující netušenou sílu a skryté možnosti lidské vůle. Ukazuje, že duch je silnější než tělo. Silou vůle je možné zbavit se fyzické bolesti – a mnohem víc: silou vůle se člověk může dozvědět o své minulosti mnohem více než kdy tušil…

Číst tuto knížku byl pro mě hluboký zážitek a řadím ji mezi ty nejlepší knížky, které jsem kdy četl.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com