David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!

— Erich Maria Remarque

Tulák po hvězdách

Autor: Jack London Hodnocení:10 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Tulák po hvězdách.

Jack London se nechal inspirovat osudem nespravedlivě odsouzeného vězně a napsal úžasnou knížku popisující kruté a brutální praktiky v amerických věznicích a vítězství lidkého ducha nad zločinným jednáním vězeňských dozorců.

Knížka je ódou oslavující netušenou sílu a skryté možnosti lidské vůle. Ukazuje, že duch je silnější než tělo. Silou vůle je možné zbavit se fyzické bolesti – a mnohem víc: silou vůle se člověk může dozvědět o své minulosti mnohem více než kdy tušil…

Číst tuto knížku byl pro mě hluboký zážitek a řadím ji mezi ty nejlepší knížky, které jsem kdy četl.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com