David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

For as long as I can remember, I’ve been searching for some reason why we’re here – what are we doing here, who are we? If this is a chance to find out even just a little part of that answer, I think it’s worth a human life, don’t you?

— Ellie Arroway

Totožnost

Autor: Milan Kundera Hodnocení:7 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Dostal se mi do ruky neoficiální „pirátský“ překlad této knížky (Kundera poslední dobou píše knížky ve francouzštině a překlady do češtiny chce dělat sám, otázka je, zda se na ně ještě nekdy dostane) a musím říct, že překlad je proveden velmi dobře. Přestože jsem od Kundery již několik knížek četl, nenarazil jsem na žádné zarážející pasáže či termíny a kdybych nevěděl, že překlad nedělal sám Kundera, nepoznal bych to.

Knížka samotná mě ale bohužel příliš nenadchla, možná proto, že jsem měl ve světle předchozích Kunderových románů příliš velké očekávání. S klasickou přemýšlivostí a s analyzováním každé situace přemýšlí Kundera v románu o vztazích mezi lidmi, o jejich blízkosti a vzdálenosti a o tom, že ačkoliv můžeme žít vedle blízkého člověka několik let, nemusíme ho ve skutečnosti vůbec znát.

Kunderovy vývody a myšlenkové pochody mě zde ale příliš neoslovovaly a nejasný, trochu bizardní a do ztracena zabíhající konec můj výsledný dojem z knížky ještě snížil.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com