David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

„Mám pro tebe slabost,“ řekla a pohladila děťátko po tváři.
„A já deprese.“ „A já akné,“ přidaly se další dvě sudičky.


Tkalci saramyrští

Autor: Chris Wooding Hodnocení:9 / 10 30. srpna 2011, 13:26 | Recenze | Dave

Tkalci saramyrští.

Knížka se zajímavou vazbou a nevšední obálkou mě zaujala na první pohled. Fantasy příběh v ní obsažený mě pak do sebe vtáhnul naplno. Zvláštní, těžko zařaditelný a velmi originální svět (možná snad inspirovaný starou Čínou) působí velkolepým a majestátním dojmem a důvody pro nastávající občanskou válku jsou více než originální. Příběh je celou dobu akční, má spád, je dobře promyšlený a strukturovaný, ale přesto nepostrádá poetičnost a podrobné prokreslení reálií z života v saramyrském císařství.

Knížkou se prolínají jak životy v běžném světě, plný intrik, nepřátelství a podvodů, ale i životy ve světě magie, kterou ovládají tajemní Tkalci i jiní prostřednictvím podivného umění ovládání přediva, esenciální materie světa. A všechny tyto dějové linky jsou v příběhu zručně utkány do dokonalého a vyváženého celku.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com