David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

For as long as I can remember, I’ve been searching for some reason why we’re here – what are we doing here, who are we? If this is a chance to find out even just a little part of that answer, I think it’s worth a human life, don’t you?

— Ellie Arroway

Tkalci saramyrští

Autor: Chris Wooding Hodnocení:9 / 10 30. srpna 2011, 13:26 | Recenze | Dave

Tkalci saramyrští.

Knížka se zajímavou vazbou a nevšední obálkou mě zaujala na první pohled. Fantasy příběh v ní obsažený mě pak do sebe vtáhnul naplno. Zvláštní, těžko zařaditelný a velmi originální svět (možná snad inspirovaný starou Čínou) působí velkolepým a majestátním dojmem a důvody pro nastávající občanskou válku jsou více než originální. Příběh je celou dobu akční, má spád, je dobře promyšlený a strukturovaný, ale přesto nepostrádá poetičnost a podrobné prokreslení reálií z života v saramyrském císařství.

Knížkou se prolínají jak životy v běžném světě, plný intrik, nepřátelství a podvodů, ale i životy ve světě magie, kterou ovládají tajemní Tkalci i jiní prostřednictvím podivného umění ovládání přediva, esenciální materie světa. A všechny tyto dějové linky jsou v příběhu zručně utkány do dokonalého a vyváženého celku.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com