David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Slzy mé duše

Autor: Kim Hjon-hi Hodnocení:9 / 10 21. září 2010, 12:51 | Recenze | Dave

Jaké je to vyrůstat v Severní Koreji? Jaké je to být dcerou vlivného severokorejského diplomata, být krásná a inteligentní a dostat se díky tomu do výcvikového tábora zvláštních agentů? Jaké to je projít náročným fyzickým výcvikem, vojenským drilem a nekonečnou všudypřítomnou mantrou oslavující komunistický režim a vůdce Kim-Ir-sena? Jaké je to cestovat po celém světě jako tajná agentka své země a vidět poprvé na vlastní oči něco jiného než ostnaté dráty a vojenský režim? Jaké je to dostat za úkol vyhodit do vzduchu civilní jihokorejské letadlo s více než stovkou lidí na palubě? Jaké je to ten úkol doopravdy provést? Jaké je to když se nepovede sebevražda cyankáli? Jaké je to být potom zatčena americkými a jihokorejskými agenty a vyslýchána až do konečného přiznání? Jaké je to čekat s pocitem viny na soud? Jaké je to být odsouzena k smrti? Jaké je to dostat pár měsíců nato milost? A jaké je to napsat o tom všem skvělou knížku?


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com