David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!

— Erich Maria Remarque

Slunečnice

Autor: Simon Wiesenthal Hodnocení:9 / 10 26. prosince 2009, 1:10 | Recenze | Dave

Slunečnice.

Mám rád knížky, které nutí člověka přemýšlet a klást si otázky. Slunečnice nutí k obému. Útlá knížka popisuje krátký úsek života autora v koncentračním táboře za druhé světové války. Brutální nelidské podmínky, ve kterých museli lidé žít a pracovat, však slouží jenom jako kulisy pro několik ošemetných otázek. Je možné po každém, i sebestrašnějším provinění, udělit odpuštění? I kdyby provinilý svých činů litoval a snažil se je odčinit? Je možné dát mu odpuštění za jeho oběti? Má na to člověk právo? Hodně silná knížka, která by měla každého donutit alespoň ke krátkému zamyšlení o sobě samém.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com