David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

For as long as I can remember, I’ve been searching for some reason why we’re here – what are we doing here, who are we? If this is a chance to find out even just a little part of that answer, I think it’s worth a human life, don’t you?

— Ellie Arroway

Setkání se smrtí

Autor: Joe Simpson Hodnocení:9 / 10 11. května 2010, 15:17 | Recenze | Dave

Tenhle příběh je hodně známý. Dva britští horolezci se vydávají do peruánských And slézt tu těžkou stěnu šestitisícové hory Siula Grande. Úspěšně se probojují na vrchol, avšak při zpáteční cestě si jeden z nich těžce zlomí nohu. V tu chvíli začíná úžasný příběh jejich boje o život v promrzlé zasněžené stěně. Knížka nemá žádný dlouhý nezajímavý úvod nebo pasáže prázdné vyplňující vaty, je od začátku až do konce nabitá akcí, bez jediného hluchého místa. Nástup pod hory, výstup stěnou nahoru, samotné dobytí vrcholu a začátek těžkého sestupu, už to samotné by stačilo na skvělou horolezeckou knihu. To hlavní ale přichází až s Joeovým zraněním. Detailní popis jeho snahy o sestup, nezlomné vůle, touhy po životě, úplné odhalení všech jeho myšlenkových pocitů i odhalení myšlenek a pocitů jeho parťáka Simona, to všechno dělá tento příběh skvělým. Další knížka, která se čte jedním, mnohdy hrůzou zatajeným, dechem.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com