David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Prstenec kolem Slunce

Autor: Clifford D. Simak Hodnocení:8 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Prstenec kolem Slunce.

Informace z bookletu knihy je věrná a výstižná:

Clifford D. Simak je mistrným vypravěčem, jedním z klasiků SF žánru.

V tomto románu rozvíjí teorii paralelních Zemí – Zemí, které jsou stejné, důvěrně známé, a přece v mnoha ohledech odlišné. Pátrání po korporaci, která prodává nezničitelné a nesmírně levné věci, něžný příběh podivuhodného vztahu, dětská hračka – brána do světa divů – to vše tvoří rámec knihy, která příznivce CDS jako vždy potěší a ostatní čtenáře určitě nezklame.

K tomuto už jen doplním, že knížka obsahuje Simakův osobitý, milý a hřejivě lidský přístup, který jsem si zamiloval už u první knihy, kterou jsem od něj četl (Poselství z vesmíru) a spoustu velmi zajímavých nápadů.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com