David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!

— Erich Maria Remarque

Oněgin byl Rusák

Autor: Irena Dousková Hodnocení:9 / 10 28. května 2010, 12:19 | Recenze | Dave

V životě Helenky Součkové z Hrdého Budžese se překulilo několik roků a místo buclaté holčičky, která moc přemýší, se z ní vyloupla čupr slečna, která přemýšlí ještě víc. Stále v realitě tvrdého socialismu, teď už ale v posledním ročníku gymnázia, s mnohem většími a vážnějšími průsery. Pravidelně se opíjející matka, kamarádi, se kterýma chodí na kafe a píše básničky, despotická ruštinářka, slizký ředitel školy, Antoša, který na ní kašle a spousta a spousta dalšího… Hodně autentický a bezprostřední pohled do duše mladého člověka vyrůstajícího v prostředí strachu, lži, podlosti, ale i silného kamarádství. Pokračování Budžese se hodně povedlo.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com