David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Jsou okraje lavóru přes které skořápka se svíčkou nemůže.
Jsou okovy vzpomínek přes které duše dál klopýtat nemůže.
Jsou brány a dvířka a zdi přes které může se tam – zpátky se nemůže.
Jsou okovy vzpomínek přes které duše dál klopýtat nemůže.

— Mňága a Žďorp

Noční let

Autor: Antoine de Saint-Exupéry Hodnocení:10 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Noční let.

Noční let je příběh z průkopnické doby letecví popisující jednu noc letecké společnosti, která zajišťuje dopravu dopisů mezi Jižní Amerikou a Evropou. Letadla přepravují poštu z Patagonie, Chile a Paraguaye do Buenos Aires, kde se přeloží do dalšího letadla směřujícího přímo do Evropy. Letadla létají i v noci, aby byla konkurenceschopná pozemní a lodní dopravě. Tu noc se ovšem strhne neočekávaný cyklón a ve tmě je v něm letadlo uvězněné jako v pasti, bez možnosti přistát… A tak se celou noc rozvíjí příběh ředitele letiště, inspektora, letištních dělníků i pilotů. Příběh nahlížený nejen zvenčí, ale i přímo očima jednotlivých aktérů.

Přesto že je Noční let knížka poměrně krátká, Exupéry v ní opět ukázal nejen velký cit pro letecké prostředí, ale také dobrou znalost lidské povahy a psychologie. Velmi zajímavý příběh.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com