David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Lásku nemáme špinit přátelstvím. Konec je konec.

— Erich Maria Remarque

Noční let

Autor: Antoine de Saint-Exupéry Hodnocení:10 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Noční let.

Noční let je příběh z průkopnické doby letecví popisující jednu noc letecké společnosti, která zajišťuje dopravu dopisů mezi Jižní Amerikou a Evropou. Letadla přepravují poštu z Patagonie, Chile a Paraguaye do Buenos Aires, kde se přeloží do dalšího letadla směřujícího přímo do Evropy. Letadla létají i v noci, aby byla konkurenceschopná pozemní a lodní dopravě. Tu noc se ovšem strhne neočekávaný cyklón a ve tmě je v něm letadlo uvězněné jako v pasti, bez možnosti přistát… A tak se celou noc rozvíjí příběh ředitele letiště, inspektora, letištních dělníků i pilotů. Příběh nahlížený nejen zvenčí, ale i přímo očima jednotlivých aktérů.

Přesto že je Noční let knížka poměrně krátká, Exupéry v ní opět ukázal nejen velký cit pro letecké prostředí, ale také dobrou znalost lidské povahy a psychologie. Velmi zajímavý příběh.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com