David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Nebe nezná vyvolených

Autor: Erich Maria Remarque Hodnocení:8 / 10 27. srpna 2008, 0:00 | Recenze | Dave

Nebe nezná vyvolených.

I když bez velkých překvapení a s poměrně předvídatelnou a ohranou zápletkou, je tato knížka pěkně napsaná a dobře čtivá. Je z ní jasně znát klasický Remaruqeův rukopis plný pochmurna, hledání životní cesty a východiska z beznadějného života, v tomto případě ještě umocněný všudypřítomnou jistotou blížící se smrti. Stárnoucí automobilový závodník a mladá, na smrt nemocná dívka; oba neví, co od života vlastně chtít, každý svým, jiným, způsobem. Dříve než dojde k závěrečnému rozuzlení, vstupuje do děje smrt… Až na několik málo pasáží s prvky uměleckého románu a poněkud nudnější a příliš šablonovitý začátek se mi knížka líbila.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com