David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Mrak

Autor: Ray Hammond Hodnocení:8 / 10 16. října 2011, 21:49 | Recenze | Dave

Mrak.

Sci-fi, která začíná podle obehraného scénáře, kdy lidstvo zachytí signály mimozemské civilizace, které neumí rozluštit (milé jsou zde narážky na úžasný Saganův Kontakt). Po klasickém obyčejném začátku ovšem přicházejí originální nápady. Dlouhá léta se nedaří přijatou zprávu dešifrovat, lidstvo přesto vysílá ke zdroji signálu množství informací a po několik desetiletí čeká na odpověď. A po čase se dočká. Přímo k Zemi se začne přibližovat ohromný smrtící plynný mrak, který hrozí zahubit veškerý život na Zemi…

Knížka je napsaná celkem obyčejně, obsahuje i pár vědeckých hloupostí, rozhodování politiků je zde vylíčeno, jak bývá častým nešvarem, jako velmi dětinské a hloupé. Přesto dávám celkem vysoké hodnocení. A to za výborný a originální nápad, dotažený až do zajímavého konce.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com