David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

For as long as I can remember, I’ve been searching for some reason why we’re here – what are we doing here, who are we? If this is a chance to find out even just a little part of that answer, I think it’s worth a human life, don’t you?

— Ellie Arroway

Moravská rapsodie

Autor: Jaromír Konečný Hodnocení:9 / 10 23. června 2010, 15:43 | Recenze | Dave

Žil byl jednou na začátku osmdesátých let v Ostravě jeden mánička. Nijak zvlášť se od ostatních ostravských mániček nelišil – makal v železárnách, chlastal, hulil, šukal, občas provedl nějaký průser a skončil na záchytce nebo na VB, měl problémy se ženskýma, hltal ve velkých kvantech knížky, hlavně romantiky, pokud možno zakázané. No a tenhle mánička začal ve vlakovém kupé vyprávět, jak to bylo s jeho láskou k jedné Amélii… Vyprávění je to strhující, lehce a bez hluchých míst plyne dál a dál a dává krásně nahlédnout do života tehdejších rebelů společnosti, kteří šli tehdejší vládnoucí garnituře celkem pochopitelně proti srsti. Závěr románu je v duchu předchozího vyprávění, navíc ještě s překvapivou pointou. Po celou dobu čtení se mi na mysl dralo jedno přirovnání – Konečný píše prakticky stejným stylem, jako Bukowski v nejlepší formě. Navíc píše o českém prostředí, čímž je příběh ještě uvěřitelnější a reálnější. Rozhodně doporučeníhodný román.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com