David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Člověk s sebou nemá vláčet žádné vzpomínky. Jsou těžkým zavazadlem, není-li člověk natolik starý, aby byly tím jediným, co mu zbylo.

— Erich Maria Remarque

Mlčení jehňátek

Autor: Thomas Harris Hodnocení:10 / 10 30. října 2008, 0:00 | Recenze | Dave

Mlčení jehňátek.

Vynikající filmový thriller Mlčení jehňátek jsem viděl několikrát a s každým dalším shlédnutím mi připadá lepší a lepší. Teď jsem se konečně dostal ke knižní předloze. Trochu jsem se bál, že knížka bude stěží dosahovat výborných kvalit filmu, ale opak je pravdou.

Obsah knihy je až na několik málo detailů víceméně shodný s filmem, má stejně stísněnou, syrovou, mrazivou a temnou atmosféru, navíc je zde ještě mnoho různých detailů a dovysvětlení situací a okolností, takže knížka je ještě o něco propracovanější a brilantnější. Thriller jsem zhltal během dvou dnů (resp. nocí), během kterých jsem byl do čtení naprosto ponořený, a po dočtení poslední stránky jsem si jenom řekl: „Tak tohle teda bylo něco…“


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com