David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

„Mám pro tebe slabost,“ řekla a pohladila děťátko po tváři.
„A já deprese.“ „A já akné,“ přidaly se další dvě sudičky.


Martin Eden

Autor: Jack London Hodnocení:8 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Martin Eden.

Tato Londonova kniha mě upřímně řečeno poněkud zaskočila. Očekával jsem nějaký strhující životní příběh a popis drsného tvrdého života. Martin Eden je ovšem úplně jiná kniha. Alespoň na první pohled. Je to totiž umělecký román. Hodně se zabývá myšlenkami, pocity, představami, je celá taková podivně zasněná, zamlžená, představy se prolínají se skutečností. Svým stylem mi knížka hodně připomínala Remarqueovu Gam.

Chvílemi mi některé pasáže připadaly zbytečně rozvleklé, skoro až nudné, v jiných částech je zase děj svižný, zajímavý a plyne rychle. Celkově je kniha velmi zajímavá, možná i pro svůj neotřelý styl. Pokud si chcete přečíst netuctový příběh o mladém námořníkovi, který se rozhodne, že na sobě bude pracovat, bude studovat a prorazí do „lepší“ společnosti jako spisovatel, můžete se klidně začíst. Četba je to malinko obtížnějsí, nicméně zajímavá.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2019 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com