David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

V jezeře žije spousta pstruhů. Konečně u Etrachsee. Příjemné klesání podél potůčku. Bivak u cesty vybudovaný pod velkým balvanem. Bauleiteck od jihu. Cíl na příště. Sestup ze Schimpelscharte.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Něco jsem žádal. Asi to byl smysl života. Vydal jsem se s Bernardem údolím utrpení na cestu k hoře poznání.
Často jsem byl plný tetelivé úzkosti, strachu a beznaděje. Občas jsem se bál, jestli vůbec můžu jít dál.
Až když přestanete věřit, osud vám někdy nadělí něco z toho, o čem sníte.
Hodně štěstí na té cestě. Per aspera ad astra.

— Josef Formánek

Martin Eden

Autor: Jack London Hodnocení:8 / 10 | Recenze | Dave

Martin Eden.

Tato Londonova kniha mě upřímně řečeno poněkud zaskočila. Očekával jsem nějaký strhující životní příběh a popis drsného tvrdého života. Martin Eden je ovšem úplně jiná kniha. Alespoň na první pohled. Je to totiž umělecký román. Hodně se zabývá myšlenkami, pocity, představami, je celá taková podivně zasněná, zamlžená, představy se prolínají se skutečností. Svým stylem mi knížka hodně připomínala Remarqueovu Gam.

Chvílemi mi některé pasáže připadaly zbytečně rozvleklé, skoro až nudné, v jiných částech je zase děj svižný, zajímavý a plyne rychle. Celkově je kniha velmi zajímavá, možná i pro svůj neotřelý styl. Pokud si chcete přečíst netuctový příběh o mladém námořníkovi, který se rozhodne, že na sobě bude pracovat, bude studovat a prorazí do „lepší“ společnosti jako spisovatel, můžete se klidně začíst. Četba je to malinko obtížnějsí, nicméně zajímavá.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2020 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com