David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Krasosmutnění

Autor: Bohumil Hrabal Hodnocení:10 / 10 11. ledna 2009, 15:10 | Recenze | Dave

Krasosmutnění.

Po dlouhé době jsem zase sáhl po knížce od Hrabala, a udělal jsem dobře. Krasosmutnění je soubor povídek z Hrabalova mládí, z prostředí malého městského pivovaru. V knížce se objevují různé zajímavé postavy s všelijakými zvláštnostmi a podivnůstkami, vždy krátce, na pár stránkách, ale krásně hrabalovsky poeticky popsané. Tatínkovo pravidelné rozebírání a opětovné skládání motocyklu, uřvané historky strýce Pepina, ovčí hubičky Ovčímu králi a mnoho dalších krásných historek je popsáno v tomto dílku. Ze stránek knížky na mě dýchala milá a pohodová atmosféra, takový pěkný ohříváček v těch mrazivých dnech, kdy jsem Krasosmutnění četl.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com