David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Až když přestal ten člověk věřit, osud mu nadělil něco z toho, o čem snil. Mockrát jsem se ptal sám sebe, jestli opravdu musí všem lidským bytostem skřípat v puse písek duny, za níž je oáza.

— Josef Formánek

Krasosmutnění

Autor: Bohumil Hrabal Hodnocení:10 / 10 11. ledna 2009, 15:10 | Recenze | Dave

Krasosmutnění.

Po dlouhé době jsem zase sáhl po knížce od Hrabala, a udělal jsem dobře. Krasosmutnění je soubor povídek z Hrabalova mládí, z prostředí malého městského pivovaru. V knížce se objevují různé zajímavé postavy s všelijakými zvláštnostmi a podivnůstkami, vždy krátce, na pár stránkách, ale krásně hrabalovsky poeticky popsané. Tatínkovo pravidelné rozebírání a opětovné skládání motocyklu, uřvané historky strýce Pepina, ovčí hubičky Ovčímu králi a mnoho dalších krásných historek je popsáno v tomto dílku. Ze stránek knížky na mě dýchala milá a pohodová atmosféra, takový pěkný ohříváček v těch mrazivých dnech, kdy jsem Krasosmutnění četl.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com