David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Jatka č. 5

Autor: Kurt Vonnegut Hodnocení:7 / 10 30. října 2008, 0:02 | Recenze | Dave

Jatka č. 5.

Zvláštní, velmi zvláštní kniha. Kurt Vonnegut prožil jako zajatec na nucených pracech bombardování Drážďan na konci druhé světové války. S tímto traumatem se vyrovnával celý život a napsal o tom tuto knihu. I když… Zpátky časem do bombardovaného města poslal mladého amerického vojáka, tuctového nekňubu s tuctovým životem, kterého ovšem unesou mimozemšťané, který cestuje v čase, a který ví, že vlastně nikdy nezemře…


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com