David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!

— Erich Maria Remarque

Jatka č. 5

Autor: Kurt Vonnegut Hodnocení:7 / 10 30. října 2008, 0:02 | Recenze | Dave

Jatka č. 5.

Zvláštní, velmi zvláštní kniha. Kurt Vonnegut prožil jako zajatec na nucených pracech bombardování Drážďan na konci druhé světové války. S tímto traumatem se vyrovnával celý život a napsal o tom tuto knihu. I když… Zpátky časem do bombardovaného města poslal mladého amerického vojáka, tuctového nekňubu s tuctovým životem, kterého ovšem unesou mimozemšťané, který cestuje v čase, a který ví, že vlastně nikdy nezemře…


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com