David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Temelín v dálce jede naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdyby přišla doba, v níž by nebylo ani bohatých ani chudých, tak budou ještě vždy moudří a hloupí, lstiví a prostí. Tak tomu vždy bylo a tak tomu bude. Silný postaví svou nohu na šíji slabého a lstivý odejme měšec stříbra hloupému a přiměje prostého, aby pracoval místo něho, neboť člověk je ošemetný a jeho dobrota je polovičatá. Takže pouze člověk, jenž leží natažen a nemůže již povstat, je zouplna dobrý.

— Mika Waltari

Jaromír Štětina: Život v epicentru

Autor: Dagmar Volencová Hodnocení:9 / 10 11. září 2008, 0:00 | Recenze | Dave

Jaromír Štětina: Život v epicentru.

Jaromír Štětina prožil tak pestrý a bohatý život, že by stačil na pět životních příběhů jiných lidí. Pracoval jako geolog, novinář, podnikal prvosjezdy divokých odlehlých řek na raftech, dělal válečného žurnalistu v různých konfliktech v Evropě i v Africe, angažoval se v humanitární sféře, posléze se stal i politikem.

O všech událostech svého života umí poutavě vyprávět a dělat rozhovor s ním vypadá jako poměrně snadná záležitost: stačí nějaké téma jenom naťuknout, a Štětina se rozvypráví sám. Ať už o své babičce, o hrůzách a zvěrstvech čečenské války, dobrosrdečnosti těch nejchudších lidí na Sibiři, nebo o tom, jak v tureckém vězení trávil noc, po které měl být popraven.

Nejenom napínavé zážitky, ale i na první pohled všední události jsou díky Štětinovu dobrému vypravěčskému umění poutavě podány a spíše než jako soubor otázek a rozhovorů jsem knihu vnímal jako dobrodružný román. Román o napínavém a bohatém životě člověka, kterého jsem si během čtení (ačkoliv jsem s ním leckdy nesouhlasil) začal hodně vážit.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com