David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Jaromír Štětina: Život v epicentru

Autor: Dagmar Volencová Hodnocení:9 / 10 11. září 2008, 0:00 | Recenze | Dave

Jaromír Štětina: Život v epicentru.

Jaromír Štětina prožil tak pestrý a bohatý život, že by stačil na pět životních příběhů jiných lidí. Pracoval jako geolog, novinář, podnikal prvosjezdy divokých odlehlých řek na raftech, dělal válečného žurnalistu v různých konfliktech v Evropě i v Africe, angažoval se v humanitární sféře, posléze se stal i politikem.

O všech událostech svého života umí poutavě vyprávět a dělat rozhovor s ním vypadá jako poměrně snadná záležitost: stačí nějaké téma jenom naťuknout, a Štětina se rozvypráví sám. Ať už o své babičce, o hrůzách a zvěrstvech čečenské války, dobrosrdečnosti těch nejchudších lidí na Sibiři, nebo o tom, jak v tureckém vězení trávil noc, po které měl být popraven.

Nejenom napínavé zážitky, ale i na první pohled všední události jsou díky Štětinovu dobrému vypravěčskému umění poutavě podány a spíše než jako soubor otázek a rozhovorů jsem knihu vnímal jako dobrodružný román. Román o napínavém a bohatém životě člověka, kterého jsem si během čtení (ačkoliv jsem s ním leckdy nesouhlasil) začal hodně vážit.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com