David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Až když přestal ten člověk věřit, osud mu nadělil něco z toho, o čem snil. Mockrát jsem se ptal sám sebe, jestli opravdu musí všem lidským bytostem skřípat v puse písek duny, za níž je oáza.

— Josef Formánek

Hrdý Budžes

Autor: Irena Dousková Hodnocení:9 / 10 27. května 2010, 14:21 | Recenze | Dave

Divadelní představení Hrdý Budžes se skvělou Bárou Hrzánovou coby malou Helenkou Součkovou už jsem viděl několikrát a s každým dalším shlédnutím jsem z něj byl čím dál tím víc nadšený. A teď jsem se konečně dostal k přečtení knížky, podle které byla hra napsaná. A byl jsem z ní nadšený úplně stejně! Možná i proto, že divadelní verze se své knižní předlohy drží velmi věrně. Krásně bezelstně, dětskýma očima popisovaný čas tvrdé husákovské normalizace v jedné divadelní rodině je prostě bezchybný. Logické vývody devítileté holčičky a vůbec celý její pohled na svět je strašně přirozený a kouzelně napsaný, podbarvený krásným jemným humorem, častou kouzlem nechtěného a zároveň mnohdy i pěkně mrazivý.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com