David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.


Hory shora

Autor: Radek Jaroš, Arnošt Tabášek Hodnocení:9 / 10 5. ledna 2012, 12:16 | Recenze | Dave

Hory shora.

Radek Jaroš, jeden z našich nejznámějších a nejúspěšnějších horolezců, má za sebou mnoho úspěchů, vylezl bez použití kyslíkových přístrojů na většinu osmitisícovek a o zbylé se dále pokouší. Během mnoha pobytů pod i na nejvyšších horách světa nasbíral množství úžasných zážitků a příběhů. Umí o nich nejen velmi zajímavě vyprávět, ale i strhujícím způsobem psát.

Hory shora jsou poskládané chytrým a oživujícím způsobem – prolínají se v nich pasáže psané novinářem Arnoštem Tabáškem, které vysvětlují okolnosti a pozadí situací, Radek Jaroš pak detailně popisuje konkrétní události a momenty přímo ve stěně nebo v base campu ze sedmi různých osmitisícovek. Příběhy o síle lidské vůle na hranici možností jsou dechberoucí a napsané opravdu výborně. Jaroš se nebojí popisovat i okamžiky vlastní ztráty sil a odhodlání, kdy byl úplně na dně, i momentů, kdy to mezi ním a jeho lezeckými partnery skřípalo, díky čemuž je knížka ještě lepší.

Navíc jsou stránky napěchované fantastickými fotografiemi. Jedinou vadou na kráse je fakt, že fotografie často příliš nekorespondují s textem na stránce, ale přes to se dá velmi snadno přenést a užívat si neuvěřitelná velehorská dobrodružství.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com