David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Napil se a pohlédl na mne obrovskýma modrýma očima, které seděly v jeho obličeji jako kus nebe. „Nikdy toho nechtěj moc vědět! Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným – ale nešťastným. Pojď, napij se se mnou na naivnost, hloupost a na to, co k tomu patří – na lásku, na víru v budoucnost, na sny o štěstí – na nádhernou hloupost, na ztracený ráj.“

— Erich Maria Remarque

Do temného království

Autor: Raymond E. Feist Hodnocení:9 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Do temného království.

Po delší době nová Feistova knížka, která se mi opravdu líbila. Po několika nemastných neslaných dílech, kde se víceméně omílaly staré motivy v již dobře známém, příliš nepřekvapujícím prostředí, ukázal Feist, že ačkoliv svět, ve kterém žije Pug a ostatní popsal již v několika desítkách svazcích, stále má nové a překvapující nápady.

V tomto případě svět krvelačných a nepochopitelných Dasatů, tvorů ze světa druhého kruhu, kteří představují pro světy Midkemie a Kelewanu smrtelnou hrozbu. Feist vytvořil velmi promyšlený a zajímavý způsob fungování jejich společnosti a v knížce je několik poměrně velkých překvapení. Já jen volám „Jen houšť a větší kapky!“ a opravdu se těším, až vyjde závěrečný díl celé série Války temných.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com