David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Cesta

Autor: Cormac McCarthy Hodnocení:9 / 10 10. ledna 2012, 9:18 | Recenze | Dave

Cesta.

Svět je deset let po veliké globální katastrofě. Stala se z něj rozlehlá sežehlá studená pustina, ve které přežilo jen několik šťastných. Anebo nešťastných, podle toho, jak se to vezme. Mrtvou krajinou putuje otec se svým synem, který jiný svět nepoznal. Ve stále chladnějším počasí míří za teplem na jih, svůj majetek tlačí ve starém nákupním vozíku.

Přežívají hlavně díky starým konzervám, které občas naleznou v některém opuštěném polorozpadlém domě. Neživí v sobě žádnou naději, nemají zádné plány do budoucna, protože žádná budoucnost ani žádná naděje už neexistuje. Prostě se protloukají každým novým dnem, jeden pro druhého, potácejí se beznadějně mrtvým světem, přejí si smrt, a zároveň se jí všemožně brání.

Cesta je velmi smutný a depresivní román o naprosté beznaději, který je výborně a velmi realisticky napsaný. Až mi z něj naskočila husí kůže, když jsem si představil, že by mě někdy čekal podobný zoufalý osud.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com