David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

„Mám pro tebe slabost,“ řekla a pohladila děťátko po tváři.
„A já deprese.“ „A já akné,“ přidaly se další dvě sudičky.


Cesta

Autor: Cormac McCarthy Hodnocení:9 / 10 10. ledna 2012, 9:18 | Recenze | Dave

Cesta.

Svět je deset let po veliké globální katastrofě. Stala se z něj rozlehlá sežehlá studená pustina, ve které přežilo jen několik šťastných. Anebo nešťastných, podle toho, jak se to vezme. Mrtvou krajinou putuje otec se svým synem, který jiný svět nepoznal. Ve stále chladnějším počasí míří za teplem na jih, svůj majetek tlačí ve starém nákupním vozíku.

Přežívají hlavně díky starým konzervám, které občas naleznou v některém opuštěném polorozpadlém domě. Neživí v sobě žádnou naději, nemají zádné plány do budoucna, protože žádná budoucnost ani žádná naděje už neexistuje. Prostě se protloukají každým novým dnem, jeden pro druhého, potácejí se beznadějně mrtvým světem, přejí si smrt, a zároveň se jí všemožně brání.

Cesta je velmi smutný a depresivní román o naprosté beznaději, který je výborně a velmi realisticky napsaný. Až mi z něj naskočila husí kůže, když jsem si představil, že by mě někdy čekal podobný zoufalý osud.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com