David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Člověk s sebou nemá vláčet žádné vzpomínky. Jsou těžkým zavazadlem, není-li člověk natolik starý, aby byly tím jediným, co mu zbylo.

— Erich Maria Remarque

Bez slitování

Autor: David Morrell Hodnocení:8 / 10 1. ledna 2005, 0:00 | Recenze | Dave

Bez slitování.

David Morrell je znám především jako autor akčních thrillerů (nejznámější je jeho série Rambo) a román Bez slitování z této řady nevybočuje.

Je to příběh agenta CIA, který během své poslední akce zjistí, že už nemůže důvěřovat svým nadřízeným a rozhoduje se z CIA odejít a začít nový, civilní život. Což se ovšem (jak překvapivě) nestane a on musí se zbraní v ruce bránit život nejen svůj, ale také své nové přítelkyně.

Kniha neoslní zádnou smrští intelektuálních obratů, přesto je ale napsána velmi dobře, je čtivá a má nečekaný závěr. Jedinou, ovšem podstatnou závadou je fakt, že hrdina, stejně jako ve většině podobných knih, trpí syndromem supermana a náhoda mu neobyčejně přeje. Přesto je Bez slitování dobrá kniha.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com