Jmenuji se David Cimbůrek. Pocházím z Pacova, malého města na rozhraní Jižních Čech a Českomoravské vrchoviny. Tady jsem také chodil na místní gymnázium, kterému jsme s oblibou říkali Ústav. Měli jsme báječné učitele a skvělou partu, roky na střední škole jsem si užíval a moc rád na ně vzpomínám.

Po ukončení mého pobytu v Ústavu jsem přesídlil do Brna. Zde jsem studoval odbornou informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium (takže je ze mě Bc.) a posléze se mi podařilo dokončit i navazující magisterský program, takže jsem i Mgr.

Skoro sedm let jsem pracoval jako vývojář v dnes již neexistující firmě ANF DATA, dceřinné společnosti koncernu Siemens. Programoval jsem embedded systémy (telefony, routery, modemy, …), během častých služebních cest jsem si zamiloval Vídeň, a nakonec jsem vyvíjel telekomunikační systém IMS. V roce 2012 jsem se rozhodl pro změnu a přešel jsem do společnosti AtoS, kde momentálně pracuji na projektu cRSP pro vzdálenou správu systémů.

Deset let jsme prožili ve společném vztahu s přítelkyní Eliškou. Zažili jsme spolu mnoho pěkného, sportovali, cestovali, budovali. Máme spolu dva skvělé kluky, Matyáše a Jakuba. Ale jak se někdy stává, to, co hezké bylo, to se vytratilo. Rozešli jsme se.

Co se zálib týče, mám rád přírodu a aktivní život. Rád chodím po horách s batohem na zádech, jezdím na kajaku divokou vodu, jezdím na kole, běhám, hraju stolní tenis, v zimě bruslím. Dříve jsem dělal i horolezení, hrál florbal a závodně futsal.

Moc rád čtu. Nejraději mám fantasy, sci-fi a postkatastrofické romány, ale i klasickou literaturu a poezii. Miluju Skácela, zbožňuju Remarqua, krásné pohlazení na duši jsou knížky od Hrabala nebo Exupéryho, skvělí jsou Kundera, London, Merle, ohromili mě Lustig nebo Steinbeck…

Rád poslouchám dobrou hudbu, která má duši. Trochu hraju na kytaru. Rád chodím do divadla, občas do kina. Užívám si věci, které člověka nutí přemýšlet a rozšiřují mu obzory. Rád objevuji nové znalosti. Mám rád astronomii, kosmonautiku, fascinuje mě kosmologie, otázky okolo vzniku a vývoje našeho vesmíru a nejnovější pokroky ve světě vědy obecně.

Kontakt na mě

E-mail: david.cimburek@gmail.com

Telefon: +420 723 077 374