David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

V jezeře žije spousta pstruhů. Konečně u Etrachsee. Příjemné klesání podél potůčku. Bivak u cesty vybudovaný pod velkým balvanem. Bauleiteck od jihu. Cíl na příště. Sestup ze Schimpelscharte.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Velká Fatra natěžko

| Cestování, Treky | Dave

Velká Fatra.

Pozdní podzim, 4 dny volna, počasí celkem slušné, ale na lezení už je zima a v Alpách napadla hromada sněhu. Tak kam vyrazit? Rozhodli jsme se pro Velkou Fatru, a trochu jinak než posledně. Natěžko, východním hřebenem z Ľubochně přes Kľak, nocování ve stanu, Ploská, přespat v útulně, kdesi za Smrekovicí další noc ve stanu a poslední den dokončit šedesátikilometrový okruh. V reálu to samozřejmě dopadlo trochu jinak. První den šlapeme v čerstvých medvědích stopách, v důsledku čehož toho pak ve stanu moc nenaspíme a v noci živíme protimedvědí oheň. Druhý den mi vypovídá službu koleno, resp. vazy v něm, tak docházíme jen do salaše pod Borišov. Následující den už jsem schopný jen vybelhat se na Ploskou, obejít Čierny kameň a spustit se dolů do doliny do Stredné Revúce a odtud se dokodrcat autobusy zpátky do Ľubochně. Škoda že se nám nepodařilo dokončit celý okruh, ale i ta část hřebene, kterou jsme prošli, byla moc pěkná a výšlap jsme si opravdu užili.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2020 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com