David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Kluci si to samozřejmě rozdělili a spí na střídačku. Ten je ale malinkej! Táta na plný úvazek. Kubík se prokopává rád, narozdíl od Matyáše v jeho věku. Naše dvě miminka. Zívanec po svačině.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.


Velikonoční poježdění

8. dubna 2010, 8:06 | Cestování, Voda | Dave

Velikonoce na vodě… ehm… sněhu.

Loni byla založena tradice, kterou letos už pouze dodržujeme: Velikonoce na vodě, tentokrát ještě o jeden den prodloužené. Ve čtvrtek odpoledne jsme se sešli na loděnici, sbalili, navázali lodě a vypůjčenou dodávkou vyrazili směr Jeseníky do staré známé ubytovny U Bohouše. Ráno jsme se budili do bílé nadílky, přes noc napadlo 10 centimetrů sněhu a moc chuti vyjet na vodu jsme neměli. Nakonec jsme se ale odhodlali a udělali jsme dobře. Počasí se umoudřilo, bylo pěkně, a tak jsme si na rozjezd sjeli řeku Krupou a kratší úsek horního toku Moravy. Pak návrat k Bohoušovi, kde jsme rozjeli druhý a pravděpodobně úplně poslední večírek, protože ubytovna se bude asi bourat. Druhý den byla na programu řeka Branná a přesun do Beskyd do ubytovny Relax Oáza.

V neděli nás čekal zlatý hřeb programu, vypouštění vodní nádrže Šance a krásně tekoucí řeka Ostravice se spoustou vody a krásným nástupem do vody ze skokánku. Večer pak následoval závěrečný večírek, který se protáhl až do časných ranních hodin. V pondělí, ač bylo deštivé, už žádná řeka v dosahu neměla vodu a tak jsme se vzhledem k počasí a stavu všech přítomných rozhodli odložit záchrannou variantu, cvičení na Víru na jindy a jeli jsme domů, s malým intermezzem v podobě neplánované zastávky na dálnici v důsledku došlé nafty.

Sečteno a podtrženo, byly to parádní čtyři dny na úvod vodácké sezóny. Už aby tu byla další podobná voda.

  • Krupá, WW I–III, 10 km
  • Morava, WW II–III, 5 km
  • Branná, WW I–II, 8 km
  • Ostravice, WW II, 12 km

Žádné komentáře »

No comments yet.

Leave a commentCopyright © 2009–2015 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com