David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Až když přestal ten člověk věřit, osud mu nadělil něco z toho, o čem snil. Mockrát jsem se ptal sám sebe, jestli opravdu musí všem lidským bytostem skřípat v puse písek duny, za níž je oáza.

— Josef Formánek

Totes Gebirge

10. července 2012, 20:39 | Cestování, Treky | Eli

Totes Gebirge.

Čtyři dny volna se musí využít, i když předpověď slibuje denně srážky a bouřky prakticky v celé Evropě. Nakonec jsme nabalili do auta věci na horský pochod i na lezení, domluvili spolehlivou spojku přes předpověd, přihodili Vlastíka s Luckou a kolem 22. hodiny už zaparkovali v lese nedaleko Grundlsee. Další 3 dny jsme trávili procházkou po jižním výběžku Totes Gebirge. Od jezera je vidět jen velice strmá, vápencová hradba, místy s kilometrovou výškou. Po jejím překonání jsme se octli ve světě vypouklin, závrtů, trhlin, jeskyní a bezmála dvoutisícových vršků. Jižní část pohoří rozhodně není mrtvá. Bělostný vápenec parádně kontrastuje se zelenými pastvinami, pestrobarevnými skalničkami a neproniknutelnou kosodřevinou. Po celou dobu nás provázel výhled na masiv Dachsteinu, každý den v trošku jiných kulisách. Bohužel také srážky.

Takže jsme v sobotu seběhli k autu, vykoupali se v jezeře a přejeli na cvičnou stěnku pod Schneebergem. I odtud nás vyhnal déšť. Naštěstí se počasí v neděli umoudřilo a my si vylezli krásnou cestu Draschgrat na Hohe Wandu. Při sestupu jsme překvapili stádo kozoroha alpského a mohli jen tiše žasnout nad jeho eskamotérskými kousky.

Další pěkně vydařená akce.

Další fotografie jsou vystaveny na Picase.


1 komentář »

  1. Ahoj, parádní fotky z míst, které znám, není to tak dlouho co jsme Totesky přecházeli s Maky. Na Appel Hausu jsme spali na povale a na Redender Steinu jsme před setměním zevlovali a baštili dobroty. Taky se nám, i přes svůj název, zdály docela dost zelené.

    Komentář by Michal — 15. 7. 2012 @ 21:11

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com