David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

V jezeře žije spousta pstruhů. Konečně u Etrachsee. Příjemné klesání podél potůčku. Bivak u cesty vybudovaný pod velkým balvanem. Bauleiteck od jihu. Cíl na příště. Sestup ze Schimpelscharte.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Totes Gebirge

10. července 2012, 20:39 | Cestování, Treky | Eli

Totes Gebirge.

Čtyři dny volna se musí využít, i když předpověď slibuje denně srážky a bouřky prakticky v celé Evropě. Nakonec jsme nabalili do auta věci na horský pochod i na lezení, domluvili spolehlivou spojku přes předpověd, přihodili Vlastíka s Luckou a kolem 22. hodiny už zaparkovali v lese nedaleko Grundlsee. Další 3 dny jsme trávili procházkou po jižním výběžku Totes Gebirge. Od jezera je vidět jen velice strmá, vápencová hradba, místy s kilometrovou výškou. Po jejím překonání jsme se octli ve světě vypouklin, závrtů, trhlin, jeskyní a bezmála dvoutisícových vršků. Jižní část pohoří rozhodně není mrtvá. Bělostný vápenec parádně kontrastuje se zelenými pastvinami, pestrobarevnými skalničkami a neproniknutelnou kosodřevinou. Po celou dobu nás provázel výhled na masiv Dachsteinu, každý den v trošku jiných kulisách. Bohužel také srážky.

Takže jsme v sobotu seběhli k autu, vykoupali se v jezeře a přejeli na cvičnou stěnku pod Schneebergem. I odtud nás vyhnal déšť. Naštěstí se počasí v neděli umoudřilo a my si vylezli krásnou cestu Draschgrat na Hohe Wandu. Při sestupu jsme překvapili stádo kozoroha alpského a mohli jen tiše žasnout nad jeho eskamotérskými kousky.

Další pěkně vydařená akce.

Další fotografie jsou vystaveny na Picase.


1 komentář »

  1. Ahoj, parádní fotky z míst, které znám, není to tak dlouho co jsme Totesky přecházeli s Maky. Na Appel Hausu jsme spali na povale a na Redender Steinu jsme před setměním zevlovali a baštili dobroty. Taky se nám, i přes svůj název, zdály docela dost zelené.

    Komentář od Michal — 15. 7. 2012 @ 21:11

Napsat komentářCopyright © 2009–2019 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com