David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Lásku nemáme špinit přátelstvím. Konec je konec.

— Erich Maria Remarque

Stovka na kole

8. července 2011, 14:56 | Cestování | Dave

Náhled trasy.

Po nepříliš vydařeném propršeném výletu na Hochtor jsme se cítili trochu nevybití, a tak jsme se hned další den rozhodli nasednout na kolo a urazit na něm svou první stokilometrovou trasu v životě. Po únavném přejezdu z Rakouska se nám vstávat příliš nechtělo, tak jsme vyrazili na cestu až kolem jedenácté hodiny. Plánování trasy bylo zběžné, máme trekové a horské kolo, tak jsme nastřelili variantu po cyklotrasách a turistických stezkách ze Žebětína do Ivančic.

Počasí bylo tak akorát, tempo jsme nasadili mírné, na jídlo a na pivko k obědu a veřeři jsme se zastavili v hospodě, takže domů jsme se doštrachali až za tmy, i díky několikerému klasickému nepostradatelnému bloudění (ovšem vléct kola pěšky zarostlým pralesem, nevědouce vůbec kam jdeme, má také své kouzlo). Ale navzdory tomu, že jsme většinu cesty jeli terénem v celkem slušném profilu (celkové převýšení trasy bylo asi 1800 metrů), dorazili jsme v poměrně zachovalém stavu a na tachometru jsme měli natočených dobrých 102 kilometrů.

Trasa.

Profil trasy.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com