David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

V jezeře žije spousta pstruhů. Konečně u Etrachsee. Příjemné klesání podél potůčku. Bivak u cesty vybudovaný pod velkým balvanem. Bauleiteck od jihu. Cíl na příště. Sestup ze Schimpelscharte.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

Schladmingské Taury

| Cestování, Treky | Dave

Schladmingské Taury.

Kam jinam bychom mohli letos vyjet na hory, než do Taur. Na prodloužený víkend jsme si naplánovali pochození v jejich schladmingské části, která je o něco vyšší než ostatní oblasti (nejvyšší vrchol Hochgolling má 2862 m. n. m.) a podstatně skalnatější. V pátek po poledni jsme vyráželi z parkoviště u chaty Riesachfall (příjezd po mýtné silnici, 7 € na den, 11 € na 3 dny).

S naším obvyklým spaním na divoko jsme se rozhodli jít částečně mimo značku po skialpinistické trase. Nástup byl pár kilometrů po šotolinové silnici, pak jsme přebrodili potok a vyšli lesní pěšinou k lovecké chatě Huberalm. A potom začala sranda. Trasa vedla přímo vzhůru příkrým svahem porostlým hustým křovím, rozbrázděným potoky a proloženým několika kluzkými skalními stupni.

Trasa cesty.

Když jsme se tímhle vším prodrali, čekal nás už jen prudký svah pokrytý travou a nespočetnými balvany. Po asi 1300 výškových metrech v tomto terénu Elišce došly síly, naštěstí jsme ale právě míjeli malé pleso, které nebylo na mapě, ale mělo u sebe travnatý plácek. V sílícím větru jsme postavili tropiko a obložili ho kameny, aby nám ho vítr v noci neodnesl. Večeři jsme vařili v nastávajícím soumraku s nádherným výhledem na ohromný masiv Dachsteinu, který jsme měli jako na dlani.

Noc byla neklidná, silný vítr nám s tropikem prudce cloumal a k ránu se spustil vytrvalý déšť, který si bohužel našel v tropiku pár dírek, takže jsme měli trošku mokřejší probuzení. Po snídani jsme se sbalili a za slábnoucího deště jsme vyrazili dál vzhůru, k jezeru Rauhenbergsee. U něj jsme poznali, že skialpová cesta na vrchol Grelfenberg je příliš příkrá a skalnatá. Pro vyčerpání jedněch a pro noční provlhnutí druhých jsme se nakonec dohodli, že výlet zkrátíme a k autu sestoupíme už dnes.

Přes Klafferkessel jsme přešli k Oberer Klaffersee, napojili se na značku a po ní úmorně naklesali všechny výškové metry postupně přes Lammerkar a Preintalerhütte zpět do údolí. Neodpustili jsme si ale procházku přes vodopády Riesachfälle, jakési rakouské Jánošíkovy diery, jen poněkud schůdnější. Na zpáteční cestě domů nás opět vyprovázel hustý déšť, a tak nás dřívější návrat ani tak moc nemrzel.

Další fotografie jsou dostupné opět na Picase.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2020 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com