David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Až když přestal ten člověk věřit, osud mu nadělil něco z toho, o čem snil. Mockrát jsem se ptal sám sebe, jestli opravdu musí všem lidským bytostem skřípat v puse písek duny, za níž je oáza.

— Josef Formánek

Rokytná

3. ledna 2021, 19:14 | Cestování, Treky | Dave

Divočina v kaňonu Rokytné.

Hledal jsem nějaký nový pěkný kraj na výlet v rozumné vzdálenosti od Brna. Rád chodím kolem tekoucí vody, moc se mi líbí okolí řek Jihlavy a Oslavy, a tak mě na mapě zaujala další podobná řeka, poměrně neznámá Rokytná. Naplánoval jsem si asi 25 km dlouhý okruh mezi Tulešicemi a Tavíkovicemi a vyrazil na první letošní výšlap.

Údolí Rokytné je divoké, opuštěné, střídají se podmáčené příbřežní louky porostlé nálety s úzkými strmými skalnatými kaňony, kde se cesta vine přímo nad řekou. Občas se objeví osamocený srub, chata, polorozpadlá budova či dávno opuštěná chátrající chatová osada. V okolí řeky je krásná divočina stranou civilizace, krajina je ponechaná sama sobě, koryto řeky i její okolí je plné polomů, zahlédl jsem divoké kachny, volavku, čerstvě pokácené stromy od bobrů a za celý den jen jednoho dalšího turistu z dálky. Byl to moc příjemný výlet, na Rokytnou se určitě ještě někdy příště vrátím.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com