David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

Mapa trasy. Docházím za posledního světla, Dukovany v dálce jedou naplno. Pěkné rampouchy nad potokem. Víckovský vodopád. Pozůstatky hradu Víckov. Poslední sluneční paprsky cestou na Víckov.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Něco jsem žádal. Asi to byl smysl života. Vydal jsem se s Bernardem údolím utrpení na cestu k hoře poznání.
Často jsem byl plný tetelivé úzkosti, strachu a beznaděje. Občas jsem se bál, jestli vůbec můžu jít dál.
Až když přestanete věřit, osud vám někdy nadělí něco z toho, o čem sníte.
Hodně štěstí na té cestě. Per aspera ad astra.

— Josef Formánek

Jeseníky na sněžnicích

17. března 2010, 16:07 | Cestování, Treky | Dave

Jeseníky na sněžnicích

Telegraficky. Ranní odjezd z Brna do Ramzové. Sněžnice, pochod na Paprsek. Mezi stádem běžkařů si připadáme jako exotická zvěř. Každý běžkař nás očumuje. U sjezdovky polívka, klobása, pívo. Další postup po hřebeni. Lehce ztrácíme značku. Zjevuje se silnice, hraniční přechod s Polskem. Stavíme stan na sněhu v lese pod hřebenem. Vaříme ze sněhu polívku a čaj, odpliváváme všudypřítomné jehličí a poskakujeme v čím dál tím větší zimě. Předpověď byl přesná. Sněží. Na hřebeni fičí vítr, stan je ale dobře krytý pod hřebenem sněhovou převějí.

Dopíjíme poslední čaj a zalézáme do stanu. Večeříme slaninu a zapíjíme jí slivovicí. Labůžo. Uvnitř je relativně teplo. Zvenku je slyšet jenom hvízdání větru v korunách stromů nad námi a škrábání sněhové krupice na stěny stanu. Krásná, kouzelná noc … byl večer a bylo jitro, den první … Ráno se budíme zimou, celkem pozdě. V noci se na nás nasypalo 15 cm prašanu. Vaříme čaj a skládáme stan. Scházíme z hřebene, napojujeme se na silnici a na sněžnicích ve sněhové nadílce scházíme do Starého Města pod Sněžníkem. Krátká zastávka v hospodě a pak už vlakem zpátky do Brna. Betelné víkend.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2021 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com