David CimbůrekPřihlášení


Nové obrázky

V jezeře žije spousta pstruhů. Konečně u Etrachsee. Příjemné klesání podél potůčku. Bivak u cesty vybudovaný pod velkým balvanem. Bauleiteck od jihu. Cíl na příště. Sestup ze Schimpelscharte.

Počasí v Brně

In-počasí

Citát

Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

— Karel Čapek

A zase ty Taury…

| Cestování, Treky | Eli

Rottenmannské Taury.

Během několika posledních výletů jsme se doslova zakoukali do oblasti Rottenmannských Taur, takže cíl prodlouženého víkendu byl jasný. V pátek k večeru jsme vyrazili směr parkoviště Gulling. Řízení přes Vídeň bylo tentokrát na mně. Naštěstí byl podvečerní provoz mírnější a já svou 5proudovou premiéru zvládla jen s oroseným čelem. V sobotu ráno nás vzbudilo sluníčko. Nelenili jsme a vyrazili vzhůru údolím. Silnice prešla v šotolinu, pak lesní cestu, kravskou pěšinu až se po cca 2 hodinách vytratila v borůvčí u kouzelného plesa s výhledy na hlavní hřeben a masiv Hochrettelsteinu. Dál jsme stoupali boční rozsochou mimo značky. Po trošce bloudění v kosodřevině a borůvčí jsme dosáhli hlavního hřebene v sedle pod Hintergullingspitz. Tady se napojili na červenou značku, která nás provázela další 2 dny.

Mapa trasy.

Pohoří připomíná Nízké Tatry nebo východní část Roháčů a postupně směrem k severovýchodu strmí kamenitým Grosser Bösensteinem. Jen kousek pod sedly hlavního hřebene je dostatek ples, takže není problém s nocováním. Odměnou za trmácení jsou fantastické výhledy na masiv Dachsteinu, Totes Gebirge, větrnou elektrárnu ve výši naší Sněžky i do hlubokých udolí pod námi. Ačkoli byla půlka září, my jsme šli krásným, slunečným létem. Celou cestu nás provázelo roztoužené volání jelenů. Dokonce druhý večer, kdy jsme si s kafíčkem sedli do závětří sedla pod Sommereckem a koukali jak zapadá slunce nad Dachsteinem, vyšel jelen až do sedla protějšího hřebene a troubil jako na lesy. Další nám pak chodili celou noc kolem spacáků. Okruh k autu jsme dokončili pohodovým sestupem po neznačených asi mysliveckých stezkách. Víc by moje bolavá kyčel bohužel nezvládla, i tak nám Rottenmanny daly kouzelné rozloučení s létem.

Další fotografie jsou vystaveny na Picase.


Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentářCopyright © 2009–2020 David Cimbůrek, david.cimburek (at) gmail.com